KANTORY INTERNETOWE

Kantory internetowe

Kantory internetowe okazały się hitem wśród klientów wymieniających gotówkę. Pozwalają one bezproblemowo, szybko i bezpiecznie wymienić środki znajdujące się na naszym koncie a przy tym skorzystać z bardzo atrakcyjnych kursów.

Zasady działania kantorów internetowych nie są skomplikowane, a z ich usług korzysta wiele milionów polaków. Kantory takie mają wiele zalet, a w porównaniu do kantorów tradycyjnych czy bankowych wypadają wręcz rewelacyjnie.

Wiele osób obawia się jednak takiej wymiany i waha się, czy skorzystać z tego rozwiązania. Czy obawy te są słuszne? Jakie korzyści dają kantory internetowe? Jak wymienić pieniądze w kantorach internetowych?

Odpowiedzi na te pytania, pomocne porady i wskazówki — poniżej.

Czym są kantory internetowe?

Kantory internetowe to serwisy w sieci prowadzone przez legalnie działające firmy. Oferują one wymianę waluty całkowicie on-line bez wychodzenia z domu.

Wystarczy przelać jedną z wielu walut do serwisu, wymienić i przelać z powrotem na swoje konto bankowe inną walutę.

Tym, co wyróżnia kantory internetowe to łatwość obsługi i bardzo atrakcyjnej kursy. Spready są często o wiele korzystniejsze od kantorów bankowych czy stacjonarnych. Na rynku działa wiele takich firm.

Niektóre kantory internetowe są typowo wirtualne, inne zaś są stroną naziemnej sieci kantorów czy danej marki. Z kantorów internetowych korzysta wiele milionów polaków i ludzi na całym świecie.

Wymiana waluty w ten sposób nie wymaga skomplikowanych czynności i poradzi sobie z tym zadaniem nawet osoba nieznająca się na nowoczesnych technologiach.

Kantory internetowe oprócz samej wymiany walut oferują również inne — dodatkowe usługi. Są to m.in. karta debetowa do wydawania środków zgromadzonych w kantorze czy liczne przelewy oraz rozliczenia zagraniczne.

Jak wygląda wymiana środków w kantorach internetowych?

Wymiana środków w kantorze internetowym jest bardzo prosta. Rozpoczynamy ją od stworzenia konta w serwisie. Podajemy w tym celu takie dane jak dane personalne, numer konta czy hasło do konta, e-mail i numer telefonu.

Po aktywacji konta, którą najczęściej jest przepisanie kodu otrzymanego na telefon lub kliknięcie linku w wiadomości e-mail nasze konto w kantorze internetowym jest gotowe.

Po zalogowaniu się do konta dodajemy własne konta bankowe i możemy wymieniać waluty. Cały proces polega na tym, iż przelewamy na podane konto bankowe serwisu np. euro.

Gdy wpłata zostanie zaksięgowana w kantorze internetowym, możemy wymienić euro na złotówki, a serwis wyśle nam je na konto bankowe właśnie w takiej walucie.

Czas trwania przelewów trwa w zależności od tego, w jakim banku posiadamy własny rachunek rozliczeniowy.

Kantory przeważnie udostępniają kilka kont do wysyłania przelewów. Dlatego wybierając te w tym samym banku, w którym posiadamy własne, pieniądze potrafią dojść tego samego dnia.

W serwisie internetowym otrzymujemy do dyspozycji w zależności od marki bezpośrednią możliwość wymiany waluty w której godzimy się na dany kurs lub możemy skorzystać z giełdy.

Niektóre marki oferują możliwość określenia kursu, po jakim chcemy wymienić pieniądze i oczekiwanie aż drugi użytkownik zgodzi się na naszą propozycję.

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwala handlować walutą wedle własnych preferencji.

Listę najlepszych kantorów online można sprawdzić tutaj: https://rankingkont.org/ranking-kantorow-internetowych/

Korzyści kantorów internetowych

Korzyści, jakie płyną z korzystania z kantorów internetowych, jest bardzo dużo. Pierwsza z nich to atrakcyjny kurs przewalutowania.

Najczęściej spread, czyli różnica między kupnem a sprzedażą wynosi, zaledwie kilka gorszy. Dla najpopularniejszych par walutowych może mieć on wartość 1-2 groszy.

Tak korzystne przewalutowanie jest znacząco lepsze od kantorów tradycyjnych, w których spread wynosi kilka- kilkanaście groszy i kantorów wewnątrz bankowych z kilkudziesięcioma groszami spreadu.

Dlaczego kantory internetowe oferują tak dobre kursy? Pierwszym powodem jest liczba osób korzystających z serwisu. Kantory online obsługują tysiące osób dziennie.

Dzięki takiej ilości transakcji zarabiają duże sumy nawet na małej różnicy. Drugim powodem jest brak konieczności prowadzenia naziemnych punktów i ponoszenia z tego tytułu kosztów. Kolejnym plusem kantorów online jest komfort działania.

Walutę np. przed wyjazdem za granicę możemy wymienić, siedząc na kanapie w domu. Natomiast odebrać możemy ją bezpośrednio w banku lub wypłacić w bankomacie dzięki karcie płatniczej wydanej przez serwis internetowy.

Do korzyści należy jeszcze zaliczyć bezpieczeństwo transakcji. Nie musimy samodzielnie chodzić z dużą ilością gotówki do naziemnych punktów i ryzykować jej zagubienia czy kradzieży.

Dużym plusem kantorów internetowych jest również obecność wielu walut. Możemy je wymienić czy przetransferować waluty egzotyczne – rzadko spotykane.

Jeśli wybieramy się na wakacje czy w podróż do odległego państwa trudność kupienia fizycznej waluty w kantonach naziemnych jest bardzo duża. Kantory internetowe pozwalają bez problemu wymienić polskie złote np. na Dirhamy czy Rupie.

Jest to możliwe dzięki temu, że kantor nie musi zamawiać i przechowywać fizycznie tej waluty, gdyż mają na koncie bankowym.

Czy kantory internetowe są bezpieczne?

Jednym z pierwszych pytań, jakie padają podczas dyskusji o kantorach internetowych, jest to czy są one bezpieczne? Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca.

Kantory internetowe, choć są wirtualne, muszą spełniać szereg wymogów. Podlegają też regulacjom odpowiednich urzędów, gdyż prowadzenie takiej działalności finansowej wymaga licznych pozwoleń.

Marki takie są również legalnie działającymi firmami. Bezpieczeństwo tego rodzaju wymiany walut objawia się również poprzez bezpieczeństwo cyfrowe. Nasze dane są bezpieczne i nie ryzykujemy utraty środków.

Marki takie stosują zabezpieczenia porównywalne z tymi bankowymi a wydawanie kart płatniczych czy aplikacji świadczy o profesjonalizmie marek kantorów.

Gdy wybierzemy wiodące serwisy na rynku lub sprawdzimy, czy dany kantor ma zezwolenie i działa legalnie nie musimy obawiać się o nasze środki.