O KREDYTACH

O kredytach

O kredytach – Informacje – Porady

O kredytach – aktualna sytuacja na rynku

Przyznam się szczerze, że świetnie orientuje się jeśli chodzi o obecną ofertę produktów i usług finansowych jakie mógłbym wykorzystać. Jednak nie oszukujmy się – najdroższy jest dalej kredyt gotówkowy.

Co zresztą nie zmienia się już od pewnego czasu. Lecz trzeba na to patrzeć przez pryzmat usługi, która jest obarczona ryzykiem i która musi na siebie zarabiać.

W pełni rozumiem każdego, kto nie chce decydować się na kredyt gotówkowy. Z prostego i banalnego powodu, nie jest w stanie na niego zarobić, lub zwyczajnie obawia się tak niekorzystnych warunków współpracy.

Wielokrotnie widziałem ludzi, które pomimo początkowej euforii bardzo szybko przestawiały się na inny tor myślenia. Na ten, gdzie trzeba analizować każdą złotówkę oraz wydatek, gdyż do spłacenia mamy kredyt gotówkowy.

Takich osób i rodzin będzie przybywać. Zwłaszcza w tym drugim przypadku taka sytuacja nie powinna mieć zazwyczaj miejsca. Lecz nie da się czasami uniknąć korzystania z takiego produktu finansowego.

Według niektórych nie pozwala im na to obecny standard życia. W przypadku większych nieprzewidywalnych wydatków nie mają innej opcji niż ta.

O kredytach – bank czy agencja?

Coraz więcej ludzi decyduje się w dzisiejszych czasach na kredyty gotówkowe. Takie pożyczki pozwalają zaspokoić nasze wydatki, związane z zakupem lodówki czy telewizora.

Kredyty gotówkowe pozwalają na szybki przypływ gotówki, w sytuacji, kiedy nam ich najbardziej potrzeba. Są zatem najlepszym rozwiązaniem dla tych, którym na szybko zabrakło pieniędzy na domowe wydatki.

Kredyty takie można otrzymać nie tylko w bankach, ale również rożnego rodzaju agencjach kredytowych.

Pamiętajmy jednak o tym, że kredyty z agencji kredytowych mogą mieć bardzo nieprzyjemne skutki. Można się niepotrzebnie wpakować w bardzo wysokie oprocentowanie lub inne pułapki.

Banki oferują nam wiele możliwości w postaci wcześniejszej spłaty kredytu, za co dostajemy zwrócone odsetki. W agencjach kredytowych nie jest to częstą praktyką….

Po podpisaniu umowy kredytowej z bankiem, w ciągu dziesięciu dni można zrezygnować z kredytu, w przypadku agencji jest różnie. Zastanawiając się nad kredytem gotówkowym, wybierzmy zatem bank.

O kredytach – banki nie odczuwają kryzysu?

Według mnie kryzys finansowy to rozdmuchana bańka mydlana. Nie zauważyłem aby którykolwiek bank ze znanych na naszym krajowym rynku martwił się nim.

Wręcz przeciwnie – ludzi dalej interesują produkty finansowe na których takie podmioty bazują. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy którego wykorzystanie na swój sposób jest logiczne.

Lecz tylko w przypadku gdy zaciąga go odpowiedzialna osoba. W innym niestety, często ze spłatą jest pod górkę.

Dlatego kredyt gotówkowy jest swoistym ryzykiem sam w sobie dla obu stron. Również dla podmiotu który go przyznaje, lecz także dla klienta który z niego korzysta.

Jednak cała odpowiedzialność powinna jednak spadać na konsumenta. Pierwsze schody pojawiają się bardzo szybko, często już na samym początku niestety przez takie zobowiązania które są niespłacone tracimy wszyscy.

Nawet ci uczciwi klienci jak ja, dlatego nie odczuwam żadnych emocji w stosunku do takich zdarzeń.

O kredytach – banki  zadowolone ze sprzedaży swoich produktów

Pomimo ogólnego kryzysu w branży usług finansowych większość banków jest zadowolona z uzyskanych wyników sprzedaży.

Nie powinno to wcale dziwić skoro kredyt jest w dalszym stopniu najbardziej popularnym produktem na które w żaden sposób nie spada zainteresowanie.

Jest to o tyle ciekawe, iż wiele osób twierdzi, że biorąc dziś kredyt sami wpędzamy się w tarapaty, z których wyjście nie zawsze jest takie oczywiste i łatwe. Tutaj wiele zawsze zależy od konsumenta takich usług.

Albo jest świadomy ryzyka jakie podejmuje, albo jest ryzykantem i bierze kredyt bez odpowiedniego zabezpieczenia.

Takich ostatnich przypadków było i będzie coraz więcej choć oczywiście są one po części wynikiem niedojrzałego korzystania z usług bankowych a niejednokrotnie z niewiedzy w jakiej znajdywał się potencjalny ich nabywca.

Oczywiście owe zdarzenie, a mianowicie dobre wyniki finansowe podmiotów bankowych w czasach kryzysu, to żadna nowość. Wręcz przeciwnie, tylko my musimy zaciskać pasa.

Owszem nikt nikogo do niczego nigdy nie zmusza i o tym trzeba na samym końcu wspomnieć.

O kredytach – coraz więcej niespłaconych pożyczek

Miało być lepiej, a jest zdecydowanie gorzej mowa tutaj o najnowszych analizach według których coraz częściej nie spłacamy swoich zobowiązań finansowych.

Oczywiście w niektórych przypadkach kredyt był świadomie zaciąganym zobowiązaniem na które się godziliśmy, ciężko zatem zrozumieć niechęć do jego spłacania.

Czasem mam wrażenie, że dla wielu z nas kredyt to możliwość przedłużenia finansowej egzystencji w momencie gdy już go na niego nie stać.

Dlatego tak czy siak w końcu dochodzi do takich sytuacji o których lepiej się nie wypowiadać, ewentualnie wywnioskować z ich, że kredyt nie był głównym czynnikiem który doprowadził do takiego zdarzenia.

Zawsze staram się rozsądnie podchodzić do swoich zobowiązań zresztą jak każdy racjonalnie myślący i funkcjonujący człowiek, co chyba wydaje się oczywiste w takich sytuacjach.

Niestety brakuje mi takiego dojrzałego spojrzenia w większości osób które korzystają z łatwego dostępu do takich usług finansowych, dlatego pewnie jest tyle niespłaconych kredytów w dzisiejszych czasach.

O kredytach – czy lojalność wobec banku popłaca?

Przeanalizowałem wiele ofert banków i podmiotów finansowych oferujących swoje usługi, zastanawiam się bowiem czy lojalność popłaca. Interesuje mnie kredyt jednak na zrozumiałych i przejrzystych warunkach do tego znacznie atrakcyjniejszych niż dotychczas.

Jeśli jakiś bank zaoferuje mi niższe oprocentowanie niż obecny w którym moja historia była nienaganna to na pewno rozważę inną ofertę w końcu tańszy kredyt to jest to, czego konsument oczekuje.

Widzę jednak, że nie wszyscy traktują poważnie klienta z nienaganną historią kredytową choć z drugiej strony pojawiło się światełko w tunelu. Rozważam jeszcze kredyt jaki zaproponuje mi doradca w firmie oferującej takie produkty finansowe po analizie wszystkich dostępnych na rynku.

Zastanawiam się tylko jaki podmiot finansowy jest do celu najbardziej odpowiedni , tak by zachowano trzeźwą różnicę w obiektywnym spojrzeniu na wszystkie oferty z których mógłbym skorzystać. Słyszałem bowiem, że zdarzają się sytuację gdzie jesteśmy już od początku ukierunkowani na jedną ofertę.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek po co ci kredyt?

Skoro jesteś świadomym konsumentem usług bankowych, to czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy jest sens z nich korzystać? Zwłaszcza w momencie gdy nie istnieje taka potrzeba?

Może warto przeanalizować taką opcję. Zwłaszcza, że coraz częściej kredyt nie służy do wykorzystania w odpowiednim celu, lecz polepszenia sytuacji życiowej, finansowej a nawet materialnej.

Wynika z tego, że chcemy żyć nie tylko na kredyt ale znacznie powyżej standardu. Co nie zawsze jest możliwe, a w wielu przypadkach to droga w jedną stronę.

Człowiek jest jednak tak dziwnie skonstruowaną istotą. W imię zasady zastaw się, a postaw się – będzie brał taki kredyt do momentu, aż sam przekona się, że nie jest to wcale opłacalne i dobre rozwiązanie.

Chyba, że ktoś nie ma co z pieniędzmi zrobić lecz jeśli już spotkamy takiego filantropa to może mu wskazać znacznie lepsze rozwiązanie niż wspomaganie i współfinansowanie podmiotów bankowych.

Z roku na rok koszta związane ze skorzystaniem z oferty kredytowej są coraz wyższe, i wcale nic nie wskazuje na to by miało się to zmienić.

O kredytach – dla banku to tylko biznes, dla Ciebie duży problem

Korzystając z usług banku a mianowicie jego oferty opartej najczęściej o produkty pożyczkowe i kredytowe (karta kredytowa również!), nie zdajemy sobie sprawy z najważniejszego. To nie jest oferta przygotowana dla ludzi.

Dla banku kredyt to nic innego jak zysk w czystej postaci a nie problem z którym ty po czasie się zmagasz.

Nie interesuje ich, że z niewiadomych często życiowych powodów kredyt nagle stał się zbyt drogi w utrzymaniu i nie jesteś sobie w stanie poradzić z jego prawidłowym spłacaniem.

Dlatego coraz więcej osób ubezpiecza swój kredyt. Choć tak naprawdę tutaj nie chodzi o to by jego nie spłacić wręcz przeciwnie.

Mówimy tutaj o sytuacjach życiowych czy zdarzeniach losowych które mogą spowodować, że nasze zobowiązania finansowe spadną na barki naszej rodziny lub bliskich nam osób.

Nie jest to jeszcze tak popularne jak w innych krajach europejskich. Aczkolwiek powoli staje się to opcja z której decydujemy się skorzystać zawsze jest to jakieś zabezpieczenie lub alternatywa.

Nie zmienia to faktu, że kiedyś i tak ktoś te pieniądze zwróci bank sobie spokojnie poczeka na tę chwilę.

Dlaczego kredyt gotówkowy jest taki wygodny?

Przede wszystkim jeśli chodzi o taki szybki kredyt gotówkowy, to przemawia za nim niezbyt długi czas na decyzję. Wszystkich formalności oraz szybka decyzja kredytowa, podczas gdy nieraz trzeba na nie dość chwilę czekać.

Jednakże dlaczego właśnie na takowe szybkie kredyty ludzie się decydują i co tak wpływa na ich popularność?

No właśnie, otóż kredyt gotówkowy jest z reguły szybko dostępny. I ta właśnie dostępność niemalże od ręki jest przez ludzi jak najbardziej pożądana i szanowana.

Skrócenie formalności do minimum także jeśli chodzi o nadchodzące wakacje, na które obecnie możesz nie mieć wolnej gotówki, a na przykład bardzo chciałbyś pojechać nad polskie morze.

Wtedy taki kredyt gotówkowy jest jak najbardziej ciekawym rozwiązaniem i może nam pomóc uratować rodzinny wypoczynek.

Czyli coś, co planujesz już od kilku miesięcy i każdy z członków rodziny byłby bardzo zawiedziony jeśli nie byłoby wyjazdu. Szczególnie mowa tutaj oczywiście o dzieciach, które chciałyby mieć ciekawe wakacje i spędzać je jak najlepiej.

Hipoteka jako zabezpieczenie kredytu konsolidacyjnego

Najczęściej zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego jest hipoteka nałożona na nieruchomość należącą do kredytobiorcy.

Wiąże się to jednak z niemożnością sprzedania danej nieruchomości z wpisem hipotecznym, co dla niektórych może być utrudnieniem. Sposobem na ominięcie tego typu problemów są kredyty konsolidacyjne bez zabezpieczenia hipotecznego.

Mogą zostać one przyznane osobie, która ma stałe źródło dochodów i najlepiej umowę na czas nieokreślony.

Kredyty konsolidacyjne bez hipoteki są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą mieć związanych rąk poprzez wpis w księgach nieruchomości. Zastanowić się jednak należy, czy będzie to dobre rozwiązanie.

Bowiem całościowo spłaca się większą sumę niż w przypadku płacenia kolejnych rat poszczególnych kredytów.

Kredyty konsolidacyjne niezabezpieczone hipoteką łączą się z większym oprocentowaniem, które wynika z faktu, że bank musi zabezpieczyć w jakiś sposób swoje interesy. Jeśli nie może zrobić tego poprzez hipotekę, to podwyższa oprocentowanie.