KONTA MŁODZIEŻOWE

Konta młodzieżowe

Konta młodzieżowe

Konto dla dziecka to dylemat dla wielu rodziców, ale nie ma się temu co dziwić. W końcu finanse to bardzo poważny temat.

Wszystkie plusy i minusy posiadania takiego rachunku, sprowadzają się do pytania: czy takie rozwiązanie będzie dobre dla naszej pociechy?

Obecne realia mamy takie (czy się to komuś podoba, czy nie), że młody człowiek coraz częściej wkracza w świat finansów na bardzo wczesnym etapie swojego życia.

Pieniądz jest obecny w każdej sferze naszego życia i warto zastanowić się, czy edukowanie dzieciaka w tej kwestii nie ułatwi mu stary w poważną dorosłość.

Taka młoda osoba poznaje czym jest i jaka jest wartość pieniądza, co to jest oszczędzanie czy „samodzielne” dysponowanie swoim budżetem.

Pełne walory takiej nauki można najlepiej odkryć poprzez praktykę, czyli skorzystanie z którejś oferty rachunku dla dziecka.

Kilka banków ma takowe w swojej ofercie i charakteryzują się tym, że w zasadzie są darmowe w prowadzeniu.

Posiadają także szereg innych parametrów specjalnie dedykowanych właśnie dla młodych klientów.

Co ciekawe, konto bankowe można założyć dziecku już od 13 roku życia. Oczywiście nie jest to w pełni „samodzielny” rachunek i to rodzic sprawuje faktyczną nad nim kontrolę.

Z kolei rachunek poniżej 13 lat, można założyć tylko w jednym banku. Taki produkt oferuje PKO Bank Polski (Konto PKO Junior).

Konta młodzieżowe – jak wybrać najlepsze?

Ok, na co więc zwrócić uwagę wybierając daną ofertę? Po pierwsze, czy dany bank wymaga posiadania konta osobistego przez rodzica/opiekuna prawnego.

Drugą sprawą jest oprocentowanie rachunku dla dziecka. Koszt prowadzenia konta również jest bardzo istotny, choć tutaj jest to zazwyczaj 0.

Dowiedzmy się również, czy bank przekształca konto w jakieś inne, kiedy nasza pociecha skończy 18 lat.

Reasumując, rachunek dla dziecka to przede wszystkim walory edukacyjne, niskie koszty (o ile w ogóle są) utrzymania, oprocentowanie, bonusy, zniżki i pełna kontrola rodziców nad finansami młodej osoby.

Może Cię również zainteresować artykuł: konta osobiste.